„Oznámení jsme obdrželi krátce po třičtvrtě na šest odpoledne s tím, že jde o láhev s výbušninou," upřesnila. Policie okamžitě přijala nezbytná opatření a začala více než sedmdesát kilometrů dlouhý úsek pročesávat. Do akce byli zapojeni všichni místně příslušní policisté. Mluvčí Štefflová vystihla personální náročnost trefně: „Šel každý, kdo měl ruce a nohy." „Prohledávali jsme koleje v obou směrech i nádražní budovy a nádraží," dodala. O tom, kdo si z policistů nejapně vystřelil, informace zatím nemáme. Policie je nechce z pochopitelných důvodů sdělit.

Uzavírka koridoru se dotkla čtyřiadvaceti vlaků. „Šlo o šestnáct rychlíků a osobáků a osm vlaků nákladních," vypočítala mluvčí.

„Mezi Chebem a krajskou metropolí byla zavedena náhradní autobusová doprava. Přepravce kvůli mimořádné události zveřejnil telefonní číslo, na které se mohou cestující obrátit," poradil Radek Joklík, mluvčí Českých drah. Zákaznická informační linka je 840 112 113. Trať byla úplně zprovozněna až ve středu v půl páté ráno. Předpokládá se, že škody se minimálně vyšplhají do statisíců korun.