Skočil do auta a s myslí zatemněnou marihuanou i pervitinem se rozjel na mladou ženu i taxikáře, který nakládal její věci do auta. Dívka ještě stačila uskočit, do taxikáře ale Györgyfi vozem narazil a zranil ho.

Vše se odehrálo vloni v září v obci Dnešice na jihu Plzeňska, kde na ubytovně žil nezaměstnaný Slovák Györgyfi s Lucií L. Znali se krátce, asi dva měsíce, a spojovala je láska k drogám. Ovšem láska mezi nimi podle dívky vyprchala. „Řekla jsem mu, že už to nezvládám, a vztah ukončila,“ řekla soudu Lucie L. Sbalila si věci a zavolala taxi, které ji mělo odvézt k matce. Čekat na něj šla k nedalekému obchodu. Zhrzený přítel tam ale přijel autem a udělal jí scénu. „Snažil jsem se jí domlouvat. Hádali jsme se, já jí rozházel věci a přitom jsem ji asi škrábl na krku. Ona na mě plivla a řekla „zmizni cigáne“, tak jsem odjel,“ řekl Györgyfi s tím, že ale když viděl přijíždět vůz taxi, otočil svůj hlučný sportovní vůz a rozjel se směrem k místu, kde taxikář Karel K. pomáhal Lucii L. s nakládáním jejích věcí do svého auta. Podle obžaloby s úmyslem oba srazit autem. Vjel přitom přes vysoký obrubník na chodník.

close Patrik Györgyfi u Krajského soudu v Plzni. info Zdroj: Deník/Milan Kilián zoom_in Patrik Györgyfi u Krajského soudu v Plzni.

„Lucie, kterou znám osobně, byla ubrečená. Sbíral jsem její rozházené věci, když jsem najednou uslyšel řev auta a ránu, zřejmě jak narazil do obrubníku. Otočil jsem se a kapota přímo přede mnou. Naštěstí jsem stihl nadskočit. Kdyby ne, tak bych tady nebyl. Vezl mě několik metrů na kapotě, pak zastavil,“ popsal Karel K., který je pečovatel a jako řidič taxi si jen přivydělává. Díky své duchapřítomnosti naštěstí vyvázl jen s drobnými zraněními.

Lucie L. sice při výsleších policistům tvrdila, že také musela uskočit, aby ji auto nesrazilo, ale u soudu otočila a uvedla, že sice uskočila, ale jen z leknutí, že auto bylo daleko. Přiznala, že s Györgyfim, na něhož se u soudu usmívala, už sice nechodí, ale jezdila ho navštěvovat do vazby a nesouhlasí s jeho trestním stíháním.

Sám obžalovaný přiznal jen to, že měl u sebe bezmála 5 g pervitinu. Našli ho u něj policisté, kteří ho objevili v lese, kam po činu ujel. Soudu tvrdil, že nikoho autem srazit nechtěl. Na místo prý jel, protože byl zamilovaný a chtěl dívce ještě zkusit domluvit. „Chtěl jsem zastavit za taxi. Byl jsem ale sjetý a nezvládl to. Karla K. jsem viděl na poslední chvíli, Lucie byla mimo,“ tvrdil soudu.

Státní zástupkyně Věra Brázdová upozornila, že při střetu mohlo dojít k vážnému zranění Karla K. i Lucie L. Nestalo se tak jen díky šťastné náhodě.

Za pokus těžkého ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí obžalovanému až dvanáctiletý nepodmíněný trest.