Podle obžaloby měl hokejista fyzicky napadnout na přechodu pro chodce 63letého muže, jemuž nedal přednost. „Viděla jsem řidiče černého BMW, jak se s napřaženou rukou blíží ke staršímu muži. Všimla jsem si první rány,“ vypověděla jedna ze svědkyň.

„Řidič mu zjevně nedal přednost. Ihned za přechodem zastavil a rozeběhl se směrem k chodci. Slyšel jsem, jak křičí, že mu nikdo nebude bouchat do auta,“ popsal začátek incidentu další ze svědků, který ve svém autě stál v koloně čekajících vozů. Všiml si i toho, že napadený skutečně do Dudova vozu udeřil. „Bylo to ale spíše takové plácnutí,“ upřesnil. Chodec podle něho dostal sedm až devět ran pěstí do obličeje. „Byly to krátké, rychlé rány bez velkého napřahování,“ řekl svědek. Napadený mohl být podle jeho slov po útoku v šoku. „Volali jsme za ním, jestli nechce přivolat pomoc, ale on vůbec nereagoval,“ uvedl.

Další ze svědků viděl incident náhodou z okna kanceláře. „Viděl jsem jen vystoupit řidiče, který chytil staršího muže za bundu a začal do něj bušit. Utržil určitě více než dvě rány,“ řekl soudkyni Kateřině Sedláčkové svědek.

„Slyšeli jsme tady, že napadený muž dostal až devět ran pěstí do obličeje. Tato tvrzení ale vyvrací znalecký posudek z oboru stomatologie a obličejové chirurgie, který jsme nechali vypracovat,“ oponoval v pondělí při hlavním líčení Dudův obhájce Petr Hubený. Hokejista Plzně nebyl včera v soudní síni přítomen, líčení bude pokračovat v září.