Seniorka si v pátek dopoledne vyrazila na nákup do Galerie Slovany. Zde si ji vytipovali dva muži a sledovali ji až domů.

"Poté, co odemkla byt, ji strčili dovnitř a když upadla na zem, tak ji svázali a zněmožnili jí křičet. Zatímco jeden pachatel jí hlídal, druhý prohledal byt. Sebrali celkem 20 tisíc a odešli, seniorku nechali svázanou ležet na zemi," uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

"Ženě se podařilo po delší době provaz uvolnit a zavolat příbuzné, která následně vše oznámila policii. Seniorku si na místě převzali lékaři k ošetření," dodává mluvčí.

Kriminalisté případ kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin loupež a přečin porušování domovní svobody.

Popis pachatelů

Jednalo se o dva muže ve věku do 35 let, vysocí byli kolem 170 centimetrů. Během přepadení nemluvili. Policie žádá všechny občany, kteří by poznali muže z fotografií či by měli informace k případu, aby se neprodleně ozvali na tísňovou linku 158.

Zároveň žádá policie mladší ženu, která byla v pátek v obchodním centru Galerie Slovany kolem půl dvanácté dopoledne, na sobě měla tmavé kalhoty a kostkovanou bundu a měla s sebou dítě oblečené do růžového oděvu, aby se také přihlásila a pomohla s šetřením případu.