„Operační důstojník ihned vyslal na místo policejní hlídky a informoval všechny policisty, že pátráme po muži, který volal,“uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Ke škole okamžitě dorazil i policejní psovod se služebním psem a hasiči. Společně všichni evakuovali oba objekty, přibližně 90 lidí a celý prostor prohledali. Žádný nástražný výbušný systém nalezen nebyl.

„Mezitím policista, který obsluhoval městský kamerový systém, si na základě relace od operačního důstojníka všiml dvou mužů, kteří odcházeli od telefonní budky a mířili k vozidlu. Ihned udal ostatním policistům jejich popis a směr cesty,“ pokračuje Korandová. Do dvaceti minut byli mladíci dopadeni.

„Díky skvělé spolupráci operačního důstojníka, pracovníka kamer a policistů z Dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Plzeň se podařilo krátce před osmou hodinou zastavit dva muže, kteří odpovídali popisu. Právě chtěli vstoupit do školní budovy,“ vysvětluje Korandová.

Jednalo se o dva muže ve věku 20 let, jeden je Plzeňan a druhý má nahlášené trvalé bydliště na Klatovsku. Policisté je zadrželi a převezli na obvodní oddělení.