Strážníci po příjezdu uviděli sedícího polonahého muže. Po výzvě k prokázání totožnosti muž reagoval slovy „Já jsem Smrt, já nepotřebuju žádný doklady“. Hlídka usoudila, že by muž mohl potřebovat odbornou pomoc. „Když muž uslyšel, že hlídka volá na tísňovou linku 155, zvedl se, protestoval a šel směrem ke strážníkům. Jeho vulgarita se stupňovala a vyvrcholila fyzickým napadením jednoho ze strážníků – ženy, do které s velkou intenzitou strčil,“ popsala další dění Andrea Vlčková, mluvčí Městské policie Plzeň.

Muž ve svém agresivním jednání pokračoval a pokusil se napadnout i druhého strážníka, kterému se však pomocí donucovacích prostředků podařilo dostat muže na zem, kde mu byla nasazena pouta. „Přivolaná záchranná služba si poté převzala spoutaného, nezraněného muže k prvotnímu vyšetření. Záchranář rozhodl o převozu k dalšímu vyšetření do nemocnice na psychiatrické oddělení,“ pokračovala Vlčková. Hlídka městské policie záchranářům asistovala při převozu i během vyšetření v nemocnici.

Výtržník byl poté převezen na protialkoholní záchytnou stanici. „Jeho protiprávní jednání bude oznámeno Komisi k projednávání přestupků na ÚMO Plzeň 1,“ dodala Vlčková.