Opilec, který tady vstupoval do vozovky a hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí, zamířil do restaurace. Odtud pak vyšel v doprovodu strážníků. Z dechu 51letého Plzeňana táhl alkohol, nesrozumitelně hovořil, nebyl schopný ke svému jednání podat vysvětlení a navíc u něj stoupala agrese. Dechovou zkoušku se vzhledem k jeho stavu nepodařilo provést. Na muže čekalo po vystřízlivění vysvětlování, protože se dopustil přestupku, když na veřejnosti vzbuzoval pohoršení,“ sdělila Jana Pužmanová, mluvčí Městské policie Plzeň.

Ještě v noci převezli strážní na protialkoholní záchytnou stanici dalšího opilce, tentokrát z Heyrovského ulice. Pětadvacetiletý Polák spal na trávníku u autobusové zastávky . Hlídka jej proto převezla k vystřízlivění na záchytku.

V sobotu odpoledne pak strážníci zasahovali na jedné tramvajové zastávce v Plzni na Borech. „Když hlídka vyzvala 29letého muže z Českých Budějovic k předložení občanského průkazu, začal ji verbálně napadat. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,25 promile alkoholu. Po vystřílení se i on zpovídal ze svého spáchaného přestupkového jednání,“ dodala Pužmanová.

V neděli večer byla hlídka městské policie vyslána na žádost záchranářů do Martinské ulice. Na chodníku před domem ležel opilý 56letý Plzeňan. Protože se však strážníci od muže dozvěděli, že se léčí na epilepsii, převezla ho sanitka k dalšímu ošetření do nemocnice.