Celé mladíkovo jednání se datuje do doby od října 2017 do července 2018. "Svoji spolužačku opakovaně osobně i prostřednictvím sociálních sítí nebo mobilního telefonu několikrát denně kontaktoval," informovala mluvčí policie Iveta Kořínková. Dívce tak chodily zprávy s obsahem "Říkám když budem v pohodě není důvod ublizovat", "Ty budes litovat" nebo dokonce "Že se zabiješ nic nevyřeší".

Chlapec dívku v uvedené době kontaktoval celkem 3570krát. "V 1392 případech použil mobilní aplikaci, zkoušel 322 telefonních hovorů a zaslal 1856 zpráv," uvedla podrobně mluvčí.

Mladík spolužačku neustále vydíral a pronásledoval. Požadoval od ní také zaslání fotografií, na kterých by měla obnažené různé části těla. "Požadoval i videa, kde dívka měla masturbovat," dodala Kořínková s tím, že dívce přitom vyhrožoval. "Že ji připraví o všechny kamarády, zveřejní dříve zaslané fotografie a videa na sociálních sítích a rozešle vše jejím rodičům či do školy," dodala.

Obviněný mladistvý vyžadoval dívčinu pozornost, ona však měla z jeho jednání strach, což potvrzují také některé z konverzací - "Ty mas hezkej život ale ja pomalu nemůžu jít ani s nikým ven kvůli tonu ze se te bojim" psala dívka chlapci.

Případu se s maximálním nasazením chopili kriminalisté z Plzně-venkova. "Museli vyhodnotit přibližně 12 tisíc stran komunikace prostřednictvím mobilního telefonu, která byla zajištěna zálohou účtu poškozené," informovala mluvčí. Vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví.

Závěrem mluvčí upozorňuje:
Obětí stalkingu se může stát kdokoliv! Ihned kontaktujte Policii České republiky v případě pronásledování, obtěžování nebo napadení, je-li jednání pronásledovatele takové, že ve vás vzbuzuje strach, obavy nebo nepříjemné pocity. Policisté radí v případě, že se stanete obětí stalkingu, uchovejte všechny SMS, emaily a další materiál - jedná se o možné důkazy.