„Od září do listopadu 2020 nejméně v pěti případech sahal nezletilé za jejího souhlasu přes oblečení mezi nohy, poté jí sáhl rukou pod kalhotky, strkal jí prsty do vaginy a následně s nezletilou vykonal soulož. Učinil tak přesto, že věděl, že jmenované není 15 let,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Taťána Ulčová. Dodala, že poté, co dívka odmítala pokračovat v návštěvách u něj doma, vyhrožoval jí, že když se nedostaví, zašle fotografie, na kterých byla obnažená, jejímu otci, matce a do její školy. To školačku vyděsilo natolik, že i nadále k němu chodila.

V únoru 2021 se ale matce rozhodla svěřit. Žena vše konzultovala s Orgánem sociálně právní ochrany dětí a poté případ oznámila na policii. Tam mimo jiné řekla, že se tak vysvětlil dívčin lednový útěk z domova. „Utekla den předtím, než měla absolvovat svoji první gynekologickou prohlídku,“ řekla policii žena, podle níž její dcera tak nejspíše chtěla utajit, že již není panna.

Miroslav H., jehož jméno nemůže redakce kvůli ochraně poškozené zveřejnit, má v poslední době trablů více. Coby řidič z povolání přišel kvůli řízení pod vlivem drog o řidičák a řeší také insolvenci, neboť má dle svých slov milionové dluhy. U soudu, kde stanul poprvé, ale vinu odmítl. „Celé si to vymyslela. Lže. K osahávání ani sexu nikdy nedošlo, nejsem si toho vědom. K ničemu jsem ji nenutil a ani jsem ji nevydíral,“ prohlásil u soudu obžalovaný s tím, že si není vědom ani toho, že by s dívkou někdy zůstal o samotě. Vše je podle něj pomsta za to, že měl s třináctiletou slečnou konflikt na autobusové zastávce kvůli tomu, že se mu doma ztrácely peníze a on podezříval ji. „Byla drzá, tak jsem jí dal facku,“ řekl a dodal, že si myslí, že k tomu, aby ho osočila, dívku přiměl její současný přítel, s nímž je v 15 letech těhotná.

Líčení bude zhruba za měsíc pokračovat výslechem poškozené, svědků a soudní znalkyně. Obžalovanému hrozí zločin pohlavního zneužití a přečin vydírání až osm let vězení.