Plzeň – Šéf kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně a místopředseda krajské organizace hnutí ANO 2011 Roman Zarzycký si ve středu u Okresního soudu Plzeň-město vyslechl obžalobu pro trestný čin porušení tajemství dopravovaných zpráv. Před soudem podotkl, že kauza nesouvisí s jeho politickou kariérou, ale jedná se o jeho soukromou záležitost. Obvinění odmítl.

Uvedeného trestného činu se měl Zarzycký zjednodušeně řečeno dopustit tak, že v několika případech zveřejnil facebookovou konverzaci své bývalé ženy, která obsahovala velice citlivé informace z jejího soukromého života. Mailem ji podle spisu zaslal například své bývalé tchyni nebo kamarádce své expartnerky. Co se týče babičky dětí, Zarzycký řekl, že její mail sloužil jako kontakt na jeho bývalou ženu, a to, že by něco ukazoval kamarádce, odmítl. K soukromým informacím se měl dostat nekalým způsobem prostřednictvím elektrokomunikační sítě.

To ale odmítl a před soudem řekl, že choulostivý obsah objevil ke svému úžasu v telefonu po návratu svého syna z prázdnin.

Vše poté konzultoval se sociální pracovnicí. Nechtěl, aby se exmanželka s dětmi dále stýkala. „Byly to věci soukromého charakteru, já jsem chtěl pouze chránit své děti. Jednal jsem jako táta," bránil se Zarzycký. Ten má od roku 2011 obě děti svěřené do péče. Exmanželka, o níž nyní hovoří nelichotivě, se podle jeho slov nachází zřejmě ve Švýcarsku, děti prý od loňského roku neviděla.

Zarzycký dříve ve výpovědi na policii uvedl, že věc souvisí s jeho vstupem do politiky. Nyní však řekl, že tomu tak není a že se jedná o osobní problém. S ohledem na charakter projednávané věci trval jeho obhájce na vyloučení veřejnosti z jednací síně; tomu ale soudkyně nevyhověla.

Zarzyckému hrozí v krajním případě až dva roky vězení. Hlavní líčení bylo odročeno na polovinu října.