Tedy pokud v následujících 20 měsících nepřekročí zákon. Soudkyně Okresního soudu Plzeň–jih Drahomíra Regnerová totiž podmíněně zastavila jeho trestní stíhání. Kdyby se ve zkušební době dopustil byť třeba přestupku, stíhání za ublížení na zdraví bude pokračovat.

„Neporušil zákon o myslivosti, jen jeden paragraf zákona o zbraních a střelivu. Měl všechny zkoušky i oprávnění držet zbraň a na holuby dítě do 15 let vzít také podle zákona může. Zaplatil náklady pojišťovně na vrtulník letecké záchranné služby a samozřejmě jsem ho i vyslechla. Toho, co se stalo, lituje a vše přiznává. Dosud nebyl trestán,“ jmenuje Regnerová důvody, proč se rozhodla pro odklon od trestního řízení.

Pro otce je dostatečným trestem tragédie, která se stala. Adoptovaný syn byl podle informací Deníku hodný a rodiče jej velmi milovali. S otcem chodil do lesa často třeba krmit zvěř. Nešťastný muž dobrovolně odevzdal všechny své zbraně a s myslivostí zřejmě nadobro skončil. Tento 54letý muž je z Prahy. Střílet se se synem vydali z Týnce u Chotěšova, kam jezdili každý víkend na chalupu. Podle dosud zjištěných skutečností hoch vstoupil před ústí hlavně brokové lovecké zbraně, právě v momentě, kdy muž vystřelil na prolétající holuby. Rána zasáhla chlapce přímo do hlavy a na místě zemřel.

Odklon od trestního řízení ještě nenabyl právní moci. Otec dosud nemá toto rozhodnutí doručené a stejně jako státní zástupce má ještě možnost podat si na něj stížnost.