K organizované skupině patří ještě dvě ženy a jeden muž, kteří od soudu odešli s podmínkami.

Hlavou celé skupiny byl podle soudu sedmačtyřicetiletý Petr Augustin z Plzně, který měl drogu vyrábět. Soudci jej poslali za mříže na sedm let. Přísný trest padl i kvůli tomu, že Augustin byl za drogové delikty odsouzen již v minulosti. V roce 2009 jej do vězení poslali soudci Krajského soudu v Plzni. Muž byl z věznice podmíněně propuštěn, v trestné činnosti však pokračoval.

Stejný, tedy sedmiletý trest vězení, si vyslechl i šestatřicetiletý Pavel Čechura, který pervitin distribuoval. Do přísného trestu se promítlo jeho předchozí odsouzení za loupež.

Na čtyři roky za mříže soudci poslali také pětatřicetiletého Jiřího Šlehofera, který se též podílel na prodeji pervitinu dalším lidem a který byl kromě toho žalovaný ještě pro nedovolené ozbrojování.

Nepodmíněný trest tři a půl roku vězení si za prodej pervitinu vyslechla také třiačtyřicetiletá Pavla Šmídková. Stejně soudci potrestali i čtyřiačtyřicetiletého Daniela Hommera. Oba jmenovaní se k trestné činnosti částečně doznali.

Za distribuci drog soudci poslali do vězení i devětatřicetiletého Tomáše Čejku. Podle verdiktu stráví za mřížemi tři roky a tři měsíce. Co se trestu týče, muži přitížilo jeho předchozí odsouzení.

Na prodeji pervitinu se podle rozsudku podíleli i třiatřicetiletá Lenka Hanková a čtyřiatřicetiletý Jaroslav Fráz. Oba od soudu odešli s podmíněnými tresty. Hankové soudci vyměřili tříletou podmínku, Frázovi dvouletou.

Stejně dlouhou podmínkou soudci potrestali ještě šestadvacetiletou Martinu Kišovou. Ta sice drogy nedistribuovala, podle důkazů však v Polsku zakoupila léky s obsahem pseudoefendrinu, který je potřebný k výrobě pervitinu.

„Vina obžalovaných byla prokázána. Skupina byla sledována. Soudem byly povolené odposlechy. Je zjevné, že většina obžalovaných předpokládala, že mohou být odposloucháváni, používali proto různé výrazy, aby neřekli něco podstatnějšího," uvedl předseda senátu Luboš Patzenhauer. Skupina byla podle něj dobře organizovaná. „Obžalovaný Augustin byl šéfem celé skupiny," řekl soudce.

Při domovních prohlídkách policie zadržela jak samotnou drogu, tak baňky, teploměry, váhy či lékařské recepty.