Jsou manželé Martin a Ilona Čopfovi prohnanými kuplíři, kteří české dívky prodávali na sex do Švýcarska, nebo jen oběti některých z nich? Touto otázkou se včera 14. května zabýval Krajský soud v Plzni.

Státní zástupkyně Božena Kolářová osmatřicetiletého Čopfa a jeho o devět let mladší manželku Ilonu z Chodova na Sokolovsku žaluje za to, že prostřednictvím své kulturní agentury zprostředkovali několika dívkám práci tanečnic ve švýcarských nočních klubech. „Místo toho ale musely strpět různé formy sexuálního obtěžování a samy sexuální praktiky vykonávat,“ uvedla státní zástupkyně. Podle ní pak manželé kořistili z platů dívek.

Oba obžalovaní to však popírají. Přestože u soudu nevypovídali, předseda senátu Přemysl Špicar přečetl jejich výpovědi z přípravného řízení. „Smlouvy, které byly s dívkami uzavírané, zakazovaly prostituci. Vše bylo legální a šlo přes konzulát,“ hájil se Čopf. Podobně vypovídala i jeho žena. Ona sama měla s prací ve Švýcarsku bohaté zkušenosti.

„Ano, je pravda, že jsem pracovala jako striptýzová tanečnice. Ovšem o poskytování sexuálních služeb nemůže být řeč. Nikdy jsem nebyla k prostituci nucena ani jsem k ní nikoho nenutila,“ řekla bývalá tanečnice Čopfová.

Oba manžele dostala před soud dnes pětadvacetiletá Hana Vondráková – jedna z dívek, které sehnaly práci ve švýcarských nočních klubech.

„Měla jsem podezření už od začátku, že se jedná o prostituci. Na to jsem nechtěla přistoupit. Když mě stále ujišťovali, že nejde o sexuální služby, tak jsem do Švýcarska odjela,“ vypověděla Vondráková. Ve Švýcarsku ji ale čekalo překvapení, když jí barman okamžitě po příjezdu oznámil, že počítá s jejími sexuálními službami. Vondráková ze strachu utekla zpět do České republiky.

Čopfovi po ní ovšem chtěli zaplatit peníze za ušlé zisky. To dívka neučinila a místo toho se obrátila na policii.