Po uši v dluzích se topil třiadvacetiletý Aleš Blecha z Chříče na severním Plzeňsku. Dlužil na hypotéce, za auto, za motorku, sto tisíc prohrál na automatech. To vše jej dohnalo až k nejtěžšímu zločinu – vraždě. Z ní se dnes 22. května zpovídal před Krajským soudem v Plzni.

Státní zástupkyně Václava Brýdová Blechu žaluje z toho, že koncem listopadu loňského roku zasadil v bytě v Kyjevské ulici čtyři rány kladivem šestačtyřicetileté Jaroslavě Režábkové. „Poškozená utrpěla zranění, kterým podlehla,“ uvedla státní zástupkyně.

Blecha se nejprve k činu přiznal, posléze svou výpověď stáhl a snažil se vinu svalit na svého švagra Karla, včera ovšem soudu potvrdil, že vraždil skutečně on sám.

„Koupil jsem si noviny s erotickými nabídkami. Na jeden inzerát jsem zavolal. S tou paní jsem se domluvil na klasické souloži, která se nakonec stala,“ vypověděl Blecha v přípravném řízení. Dnes ovšem výpověď odepřel. Proto předseda senátu Přemysl Špicar musel jeho výpovědi přečíst. „Zanedlouho po první návštěvě u té paní jsem se rozhodl, že do Plzně pojedu znovu. Vzal jsem si s sebou i kladivo. V Plzni mě napadlo znovu zavolat na erotickou službu. Nejprve jsme se nedomluvili. Posléze však ano a já jsem odjel do bytu na Slovanech. Byl to jiný byt než minule,“ řekl tehdy Blecha policii.

V bytě v Kyjevské ulici se mladík znovu s Řežábkovou domluvil na poskytnutí sexuální služby za šest stovek. Po souloži sáhl do batohu, vytáhl kladivo a začal ženu bít do hlavy železnou částí. „Pak jsem jí v bytě vzal dva mobilní telefony. SIMkarty jsem vyhodil mezi Kaznějovem a Rybnicí když jsem jel domů. Manželce jsem doma nic neřekl,“ vypověděl mladík, který se v roce 2003 oženil a v současné době má se svou ženou malou dcerku. Obžalovanému hrozí za jeho skutek patnáct let vězení nebo dokonce výjimečný trest.

Blechova manželka se také přišla k soudu podívat. Během celého jednání si utírala slzy z očí. V soudní síni seděla včera rovněž matka zavražděné. Po celou dobu nespustila z Blechy oči. Ten pořád zíral do země.

Proces pokračuje i v přístích dnech. Předseda senátu nevyloučil, že by rozsudek mohl padnout ještě tento týden.