S Janeczkem byly značné problémy už v dětství. Podle znalců začal v pouhých 11 letech požívat alkohol, pak přešel na drogy. Pod vlivem marihuany a pervitinu v roce 2012 zabodl svému kamarádovi šroubovák do hlavy, zřejmě ze žárlivosti. „Způsobil mu zranění mozku nebezpečně ohrožující život. Jen velkou shodou náhod muž nezemřel," uvedl tehdy u Krajského soudu ve Zlíně státní zástupce. Tehdy třiadvacetiletý mladík byl odsouzen za pokus vraždy k deseti letům vězení.

Za mřížemi si ale připsal další brutální útok. V srpnu 2019 ve věznici na Ostravsku uvařil na kulturní místnost vodu v rychlovarné konvici, došel s konvicí na celu a vařící vodu vylil na hlavu spícímu spoluvězni. „Byla to hrozná bolest,“ řekl soudu poškozený vězeň, který utrpěl popáleniny na 12 procentech těla, zejména hlavě a krku. Podle znalců je velkým štěstím, že nemá trvalé následky. Janeczkovi za to soudy prodloužily pobyt za mřížemi o dalších devět let.

Ladislav Šilhavý, Zdeněk Hadrava, Pavel Kroupa a Martin Vávra (zprava) u Krajského soudu.
Pomstili zbitého školáka, syna jednoho z nich. U soudu vyvázli s podmínkami

Stejný čin vloni zopakoval i ve věznici v Plzni, kam byl přemístěn. Jak zaznělo nyní u Krajského soudu v Plzni, i tam uvařil vodu v rychlovarné konvici. Vstoupil s ní do prostoru kulturní místnosti tamního vězeňského oddílu a následně zezadu nalil vroucí vodu na hlavu a horní polovinu těla spoluvězně, čímž mu měl způsobit opařeniny I. a II. stupně na cca 15 – 20 % povrchu jeho těla. Muž musel být hospitalizován ve Fakultní nemocnici Plzeň. To, že následky nebyly ještě horší, byla podle obžaloby jen šťastná náhoda.

V přípravném řízení se Janczko hájil tím, že ho poškozený sexuálně obtěžoval, před soudem uvedl, že měl strach. Senát v čele se soudcem Tomášem Boučkem mu pobyt za mřížemi výrazně prodloužil. „Obžalovanému byl uložen nepodmíněný trest v délce 10 let, se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou. Je povinen také uhradit zdravotní pojišťovně částku 26 735 korun,“ uvedla mluvčí soudu Jana Rubášová. Verdikt není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.