„Odsouzený Tomáš Řepka byl podmíněně propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody se stanovením zkušební doby na 3 roky, za současného stanovení dohledu probačním úředníkem. Dále byla odsouzenému uložena povinnost, aby v rámci svých možností uhradil ve zkušební době způsobenou škodu ve výši 430 000 Kč,“ informovala mluvčí plzeňského krajského soudu Lucie Jíchová s tím, že pokud se týká odůvodnění rozhodnutí, v dané chvíli může uvést jen to, že byly splněny veškeré zákonné podmínky pro vydání daného rozhodnutí.

Zdroj: DENÍK/Barbora Hájková

Úřední mašinérie pracuje rychle, ředitel plzeňské věznice Petr Vlk Deníku před polednem potvrdil, že rozhodnutí soudu již do věznice dorazilo. „Příkaz byl ověřen, vězeň je nyní stahován ze svého pracoviště. V současné době realizujeme kroky k jeho propuštění, jde o administrativní záležitost, která trvá hodinu, dvě,“ vysvětlil před dvanáctou Vlk.

Bývalého obránce Sparty či West Hamu byl odsouzen za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na svou exmanželku, které spočívaly ve smyšlených erotických inzerátech, a za to, že opakovaně sedl opilý za volant a ve zkušební době podmíněného odsouzení se dopustil dalších trestných činů. Celkem si měl odsedět 2,5 roku, ale obvodní soud pro Prahu Řepkovi započítal 293 odpracovaných hodin v rámci obecně prospěšných prací jako 293 odseděných dní.

Tomáš Řepka.
Řepka vězení zatím neopustí, rozhodl soud

Sportovec nastoupil k výkonu trestu na konci května na pražské Ruzyni, už počátkem června byl však převezen do věznice na Borech. Tam mezi vězně, kteří ho často oslovovali celebrito, zapadl, nebyly s ním žádné problémy. Začal také pracovat, byl pekařem v soukromé provozovně mimo areál věznice. Ve firmě si ho chválili, je šikovný a pracovitý.

Tomáš Řepka
Vězni na Borech rádi poslouchají vyprávění Tomáše Řepky

V listopadu loňského roku žádal známý bouřlivák Okresní soud Plzeň-město o předčasné propuštění z vězení, ale neuspěl. Soudce ale konstatoval, že o propuštění žádá brzy, a také uvedl, že Řepkova výpověď na něj působila jako bagatelizování věci a že si odsouzený podle něj stále neuvědomil podstatu trestu. Řepka se ale odvolal ke krajskému soudu, uspěl, a tak tentokrát může opustit brány věznice.

Slovenský trenér Adrian Guľa je od ledna trenérem Viktorie Plzeň.
Viktoriáni zahájí přípravu pod vedením nového kouče