Chovnou fenu nechal přitom Zdařil o den dříve spářit s čistokrevným fouskem ze středních Čech. Pak si ale užil i Kazan, který k sousedovi utekl dírou v plotě. Bezmocný Zdařil se mohl jen dívat na psí spojení, které podle jeho slov trvalo asi 25 minut. Miki se nakonec narodilo devět štěňat. Pět čistokrevných fousků, což potvrdily i genetické testy. Čtyři psíci byli černí, a ty nechal Zdařil utratit. Skala si je byl ochotný nechat, ale strýc mu je ani neukázal. „Genetici řekli, že by byli kříženci českého fouska a vlčáka kousaví,“ tvrdí Zdařil.

Chovatel chce nyní od synovce odškodnění. Včera u soudu ho vyčíslil na deset a půl tisíce korun. Do této částky si započítal náklady na veterináře, určení otcovství, utracení štěňat, ale například i cestu do Prahy za advokátkou, parkovací lístek, jízdenku na metro nebo kopírování diplomů feny, které jsou přílohou žaloby.

Podle Skaly je vše absurdní a jeho právní zástupce nazval žalobu za nemorální. Navíc prý vůbec nebylo prokázáno, že byl právě Kazan otcem utracených štěňat, genetické testy prý Zdařil dělal jen štěňatům fouska, aby prokázal jejich čistokrevnost.

Skala kroutí hlavou nad tím, kam až sousedská neshoda došla. „Ale normálně to řešit nešlo,“ konstatoval. Peníze totiž sousedovi dát stále odmítá. Zdařil je přitom přesvědčen, že zase tolik peněz už po synovci nechce. Původně požadoval 70 tisíc korun, protože chtěl proplatit i štěňata. „Kdyby se to nestalo, mohlo být čistokrevných štěňat více, protože vajíčka se uvolňují postupně a spermie ve feně žijí až pět dní,“ řekl Zdařil. Jedno štěně prý prodává za sedm tisíc korun. Poukázal i na to, že Miki byla navíc na plození výborných čistokrevných štěňat v nejlepším věku.