Podle spisu svým jednáním poškodili realitní společnost Optima Reality, v níž pracovali. Ve třech případech měli Optimě 'přetáhnout' klienty a obchody uskutečnit prostřednictvím své realitní společnosti Geoning Reality. Obžalovaní argumentují tím, že Optima neměla v obchodním rejstříku zapsáno oprávnění obchodovat s nemovitostmi a že jde o pomstu.

Případ už se táhne roky. Včera před krajským soudem znovu vypovídal jednatel společnosti Optima Reality Ivan Hašek, který na dvojici makléřů podal trestní oznámení. Podle jeho slov byla v Optimě téměř rodinná atmosféra. „Všem zaměstnancům jsem důvěřoval. Když jsem zjistil, že si paní Brabencová a pan Topolčany založili svoji realitní kancelář, nevěřil jsem vlastním očím,“ uvedl Hašek.

Brabencová podle jeho slov odešla z Optimy už předtím na vlastní žádost. S Topolčanym prý rozvázal pracovní poměr dohodou během pěti minut. Podle Haška se činnost Brabencové a Topolčanyho projevila tím, že se Optimě nedařilo. „Neustále jsme probírali, proč máme potíže. Až jsem od lidí zaslechl, že někdo dělá obchody někde jinde. Dozvěděl jsem se o tom asi jako poslední,“ doplnil Hašek.

Soud včera znovu vyslechl i oba obžalované. Topolčany zopakoval, že neměl důvod přetahovat Optimě zakázky. „Celé je to pomsta pana Haška. Už dříve mi vyhrožoval,“ uvedl Topolčany.

Prostor dostala včera i Brabencová, která prý na pracovních poradách v Optimě opakovaně upozorňovala na to, že společnost nemá oprávnění obchodovat s nemovitostmi. „Nikdo na to ale nereagoval a nikdo nezjednal nápravu,“ podotkla. Dále uvedla, že jí Hašek hrozil, že ji zničí. Proto prý dal ji i Topolčanyho k soudu.

V kauze už soudy v minulosti dvakrát rozhodly. Dvojici nejprve Krajský soud v Plzni obžaloby zprostil. Pak se případem zabýval vrchní soud, který jej vrátil krajskému soudu k novému projednání. Druhý verdikt byl odsuzující. Brabencová i Topolčany dostali podmíněný trest a zákaz činnosti. Pak ale věc dostal na stůl Nejvyšší soud, který jej opět vrátil ke krajskému soudu.