Podle obžaloby Šoulej v roce 2008 plánoval spolu s dalšími dvěma muži podvod při prodeji činžovního domu v Karlových Varech. Ruskou podnikatelku údajně chtěli připravit o miliony korun. Podle soudu se ale nepodařilo prokázat, že se skutek skutečně stal. Dalšími obžalovanými byli kazašský podnikatel Amanžol Naratauov a Karel Janda.

Rozsudek není pravomocný, protože státní zástupkyně se na místě odvolala.

Celý případ souvisí s prodejem činžovního domu v Karlových Varech, který patřil firmě T.A.A., v níž byl jednatelem Naratauov. Dům chtěla koupit firma s ruskými vlastníky prostřednictvím realitní firmy, jejímiž jednateli byl Šoulej a Janda. Ruská firma zaplatila na rezervačních poplatcích 20 milionů Kč, později ale od koupě odstoupila. Obžalovaní jí vrátili jen část peněz. Podle státní zástupkyně podvod trojice obžalovaných spočíval v tom, že vypracovali plán, jehož cílem bylo vylákat rezervační poplatky a nevrátit je.

To ale soud odmítl a ztotožnil se s argumentací obhájců. Upozornil na to, že celá věc je v rovině civilního, nikoliv trestního práva.

„Od začátku jsem tvrdil, že jde o typický obchodní případ. Věřil jsem vždycky, že soud spravedlivě rozhodne. Já se domnívám, že to byla osobní msta ze strany policie a státního zastupitelství a strašný úpadek profesionality policie,” řekl Šoulej po vynesení rozsudku. Celá kauza je podle něj msta za to, že tvrdě postihoval policisty. Z funkce u policie odešel v roce 2006 po kritice za vyšetřování policejního zásahu na CzechTeku.

Kauza je také spojená s případem plzeňského žalobce Libora Řeřichy. Jeho případ skončil u Nejvyššího správního soudu kvůli kárné žalobě, kterou na něj podala šéfka krajského státního zastupitelství Marie Poláková. Obvinila ho z pomoci Šoulejovi. Odposlechy měly Řeřichu usvědčit z toho, jak se společně domlouvají. Nejvyšší správní soud kárnou žalobu smetl ze stolu kvůli nepřípustnosti navrhovaných důkazů. Řeřicha pak podle médií uvedl, že pokud soud Šouleje už v první instanci uzná vinným, odejde z pozice státního zástupce.