Nedokázal se vyrovnat s tím, že jeho bývalá přítelkyně má jiného, a rozhodl se dotyčnému pomstít tím, že mu rozmlátí auto. To skutečně také udělal, ale spletl si vůz a v návalu vzteku zdemoloval Volkswagen Touareg, který patřil někomu jinému. Teď za to Ladislava Vodvářku (28) z Klatovska potrestal klatovský okresní soud.

Incident se odehrál koncem února v malé vesničce nedaleko Nýrska. „Muž ve své výpovědi uvedl, že byl navštívit svoji bývalou přítelkyni. Bavil se s ní, pak odešel, ale vzpomněl si, že má u ní psa. Vrátil se, ale už mu nikdo neotevřel, a tak se rozhodl poničit auto, o němž se domníval, že patří jejímu příteli,“ řekla Deníku soudkyně Martina Šimánková.

Vodvářka na vůz, stojící na parkovišti, použil dřevěné hranoly a krumpáč. Rozbil všechny skleněné výplně oken, obě zpětná zrcátka, poškodil plastové i kovové části karoserie. Škoda byla majitelem z Přeštic vyčíslena na 165 000 korun. Přivolaná policie zjistila, že Vodvářka je opilý. „Podrobil se dechové zkoušce s výsledkem 1,50 promile alkoholu,“ uvedla krátce po činu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Za poškození cizí věci a výtržnictví potrestal klatovský soud Vodvářku, jenž činu litoval a majiteli vozu se omluvil, trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. Uložil mu trest v trvání šesti měsíců, který mu podmíněně odložil na zkušební dobu 18 měsíců. Musí také poškozenému uhradit 100 000 korun. Verdikt je pravomocný.