Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sliboval cizincům zajištění pobytu, ve skutečnosti ale jen vybíral peníze

PLZEŇ - Usnesení o zahájení trestního stíhání pro pokračující trestné činy napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky, poškozování cizích práv a podvod si ve středu osobně převzal 37letý cizinec.

18.9.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Policisté zjistili, že jako zprostředkovatel náboru zaměstnanců pro jednu plzeňskou společnost si v září loňského roku od 24leté cizinky stejné národnosti vyžádal a převzal tři tisíce korun, které měly sloužit k zajištění prodloužení jejího pobytu v České republice, na nákup kolků a na zaplacení ubytování. I když si peníze vzal, do konce listopadu loňského roku neučinil žádné slíbené kroky. Jakmile to 24letá cizinka zjistila, dostavila se na oddělení cizinecké policie, kde ji policisté vyzvali, aby předložila žádost o povolení dlouhodobého pobytu. Žádost tedy podala, ale po zákonem stanovené lhůtě. Proto k žádosti přiložila potvrzení o pracovní neschopnosti, které ji podle všeho obstaral dnes již obviněný muž a vysvětlila, že nemohla přijít dříve, protože byla nemocná. Policisté ale přišli na to, že zmíněné potvrzení od brněnské lékařky je nepravdivé, protože žena byla v tu dobu v Plzni a ne v Brně.

Stejný scénář proběhl také s 20letou dívkou ze stejné země. I od ní si pro stejný účel vzal vloni peníze, ale ani v tomto případě slíbené povolení nezařídil. Policisté zjistili, že stejně jako 24leté cizince, tak i 20leté slečně, sehnal potvrzení o pracovní neschopnosti a vzal si od ní 3 tisíce korun, i když poplatky spojené s prodloužením víza a nákupem kolků hradila v plné výši náborová společnost. I toto potvrzení bylo nepravdivé.

Obětí je podle všeho také 27letá cizinka. Obviněný muž jí vloni v září slíbil obstarání víza, protože ji v brzké době mělo skončit povolení k pobytu v České republice. Postupně od ní vylákal více než tři a půl tisíce korun, ale v domluveném termínu ji vízum nezařídil. Proto si žena na 6. ledna objednala letenku do rodného státu. Jakmile to ale 27letý muž zjistil, lživě jí řekl, že vízum zařídil na 7. ledna 2008. Ani do začátku dubna svůj slib nesplnil a tak 27letá cizinka převzala od policistů rozhodnutí o správním vyhoštění na jeden rok, s tím, že Českou republiku musí opustit nejpozději do 6. května 2008. Muži zákona kvalifikovali jednání 37letého zprostředkovatele jako vážnou újmu na právech 27leté cizinky. Kromě toho vyšlo najevo, že od ženy vyinkasoval další peníze, například více než tři tisíce za zprostředkovanou práci nebo přes tři a půl tisíce korun za ubytování.

Vážnou újmu na právech utrpěl také 25letý cizinec, kterému jeho krajan vloni v říjnu slíbil zajištění dalšího víza. Nestalo se tak a tak si mladý muž letos v lednu od policistů převzal rozhodnutí o zrušení platnosti povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky. Stejně jako všechny ženy i on svému krajanovi zaplatil celkem kolem sedmi tisíc korun.

Policisté na případu stále ještě pracují.

18.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

METAMORFÓZY. Některá vystavená díla téměř levitují v prostoru DEPO2015.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení