Dva muži, kteří dráhu obsluhovali, byli žalováni za to, že podcenili bezpečnostní opatření, a neupozornili ji na fakt, že je nebezpečné jet na motokáře s volně rozpouštěnými vlasy.

Za těžké ublížení na zdraví jim kvůli tomu hrozily až čtyři roky strávené ve vězení.

Případ se stal na školním výletě, během něhož jako zpestření si mohli žáci zajezdit na motokárové dráze.

Motor ji skalpoval

Bohužel jedné dívce se během jízdy namotaly vlasy dlouhé do pasu na hřídel motoru, který ji následně doslova skalpoval.

Pro těžce zraněnou studentku z plzeňského Masarykova gymnázia okamžitě přiletěl záchranářský vrtulník, který ji transportoval do nemocnice v Plzni-Lochotíně. Lenka Ptáčková ze zasahující plzeňské záchranky tehdy její zranění popsala jako devastující poranění hlavy a poranění páteře. Děvče nakonec bylo ještě týž den přepraveno ke specialistům v nemocnici na pražských Vinohradech.

Poškozená dívka během osudného okamžiku přišla téměř o všechny vlasy. I když strávila v nemocnici dva a půl měsíce a lékaři se snažili, vlasy už jí nezachránili a děvče má dnes 80 procent hlavy trvale bez nich.

Existovaly pochybnosti

Soud v tomto případě použil zásadu, že pokud existují pochybnosti, rozhoduje ve prospěch obžalovaného. Podle soudu totiž není jasné, jak měla poškozená upravené vlasy ve chvíli, kdy s motokárou vyjela na dráhu. Proto soud vynesl zprošťující verdikt.

Nejednotné výpovědi

Výpovědi svědků byly značně nejednotné, někteří uváděli, že vlasy měla pod bundou, jiní si nebyli jisti, zda je neměla náhodou svázané v culíku nebo přes bundu. Sama dívka si to nepamatuje.