Marně se čekalo

Marně, přestože na něj již před dvěma týdny soud vydal zatykač. „Ten jsem vydal právě proto, že si nepřebíral vyrozumění o nařízeném hlavním líčení ani v místě trvalého ani přechodného bydliště. Proto jsme také požádali policii o jeho předvedení. O jeho pobytu ale není nic známo ani jeho matce, obhájci či svědkům. Víme, že byl nedávno propuštěn také ze zaměstnání," uvedl předseda senátu Jan Špeta. Podle jeho slov zůstává zatykač na něho stále v platnosti.

Rok sestra trpěla

Podle spisu Marcela U. státní zástupce viní z toho, že v přesně nezjištěných dnech od 1. července 2010 celý rok v době, kdy byl doma sám se svojí nevlastní nezletilou sestrou, jejíž věk mu byl dobře znám, ji nutil k různým sexuálním praktikám. Opakovaně v úmyslu dosáhnout svého sexuálního uspokojení odtáhl dívku do pokoje, přestože se mu bránila. Pak jí přikázal, aby si lehla na postel, svlékl ji, a přestože se snažila držet nohy u sebe a opakovala, že to nechce, osahával ji na prsou a nejméně v jednom případě jí zasunul pohlavní úd do jejího přirození a pohlavně se na ní ukájel.

Ve vícero případech se snažil také zasunout svůj úd do jejího přirození, protože se ale do bytu vrátili rodiče, svého jednání zanechal. Přesto se o vykonání pohlavního styku opakovaně pokusil i v době, kdy děvče spalo nebo když ze strachu z agresora po probuzení předstírala, že spí. To se mu podařilo nejméně jednou, V ostatních případech s nezdarem odešel.

Žádal i orální sex

Jak je dále ve spisu uvedeno, jedenkrát po své sestře požadoval orální sex, za což jí nabízel odměnu 100 Kč. Nezletilá to však odmítla a on na ni dále nenaléhal. Navíc tohoto jednání se dopouštěl přesto, že mu muselo být zřejmé, že může narušit další mravní vývoj děvčete vzhledem k jejímu nízkému věku a nezralosti. Toto riziko úmyslně podstoupil ve snaze o vlastní pohlavní uspokojení.

Hlavní líčení bylo odročeno na neurčito a obžalovanému hrozí až mnohaletý pobyt za mřížemi.