Až šest let za usmrcení z nedbalosti hrozí 31leté sanitářce z Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Zaměstnankyně měla na 2. Interní klinice nacpat seniorce jídlo do úst tak, že se nemohoucí stařenka udusila. Policisté už vznesli obvinění a sanitářku stíhají.

STÍHANÁ NA SVOBODĚ

„Mohu potvrdit, že vyšetřujeme podezřelé úmrtí v Plzeňské nemocnici,“ odpověděla na dotaz Deníku policejní mluvčí Veronika Hokrová. „Vazební zasedání proběhlo a podezřelá je stíhaná na svobodě,“ dodala Hokrová.

Podle našich informací měla pracovnice ženu krmit proti její vůli chlebem se salámem.

Z pokoje poté odešla a vrátila se až ve chvíli, kdy zazvonil tísňový signál. Seniorku, která byla těžce nemocná, se ovšem přes veškerou snahu nemocničního personálu oživit nepodařilo.

STERILIZUJE NÁSTROJE

Deník se pokoušel kontaktovat ředitele FN Václava Šimánka, který ovšem čerpá dovolenou.

„Zaměstnankyně, které se obvinění týká, zůstává nadále v pracovním poměru a po vzájemné dohodě byla přeřazena na jiné pracoviště, kde neprovádí ošetřovatelskou péči,“ sdělila tisková mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Konkrétní náplní práce sanitářky má být sterilizace nástrojů potřebných k ošetřovatelským úkonům. „Budeme očekávat výsledek vyšetřování či pravomocné rozhodnutí soudu, zatím ctíme presumpci neviny,“ dodala mluvčí.