„U dveří jejího bytu v Zelenohorské ulici v Plzni zazvonil 27. prosince dopoledne cizí muž. Seniorce řekl, že je zaměstnancem telekomunikační společnosti a jde jí nabídnout slevu na telefon. Důvěřivá žena jej vpustila dovnitř,“ informovala včera plzeňská policejní mluvčí Simona Čejková.

Neznámý důchodkyni řekl, že potřebuje zkontrolovat zásuvku a ihned poté jí nabídl slevu, když přejde ke konkurenci. Za aktivaci slevy nabízeného produktu si od seniorky vzal zálohu dva tisíce korun a pak odešel. „Až po jeho odchodu žena zjistila, že se jí z linky v kuchyni ztratily náušnice a prsten, dohromady za čtyři tisíce korun. Případ jsme kvalifikovali jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli nyní pátráme,“ dodala Čejková.

Podvodníka okradená popsala jako muže ve věku 25 až 30 let. Měřil 170 centimetrů a měl světlou plet. Má tmavé krátce střižené vlasy. Mluví česky bez přízvuku. Na sobě měl tmavý kabát.

„Znovu apelujeme na všechny seniory, aby byli ostražití a do svých bytů nepouštěli žádné cizí lidi. Veškerou komunikaci s neznámými řešte přes zavřené dveře. V případě pracovníků firem si nechte přes kukátko dveří ukázat průkaz zaměstnance,“ radí mluvčí.