„Žena se tam měla sejít se svým bývalým druhem a předat mu klíče od bytu, ve kterém společně bydlí. Protože ji partner už v minulosti několikrát fyzicky napadl, vzala si s sebou kamarádku. Bezprostředně poté, co se obě ženy s mužem sešli, začal muž z jihu Plzeňska svou družku slovně napadat,“ uvedla mluvčí plzeňské policie Simona Čejková.

Spor ale gradoval dál a nezůstalo jen u nadávek, rozezlený muž ženu několikrát silně udeřil do krku až upadla na zem a pak do ní začal kopat. Přitom jí stále sprostě nadával. „Žena si stále chránila obličej rukama. Muž ji pak chytil za vlasy a tahal po zemi. Z uší jí vytrhl náušnice a dál do ní kopal. Kamarádka napadené ženy chtěla na místo přivolat policisty, a proto utíkala pro pomoc, ale jakmile to atakující muž zjistil, začal za ní utíkat. Přitom křičel, že ji zabije. Napadená družka zůstala ležet na zemi,“ uvedla Čejková.

Situaci nakonec zachránila skupinka asi osmi mladých lidí, kteří vyšli z nedaleké restaurace a snažili se běsnícího muže zastavit. Ten ale stihl utéci pryč. Potlučenou ženu nakonec odvezli záchranáři na ošetření.

Policisté by při šetření případu ocenili i pomoc veřejnosti. Žádají všechny svědky, zvláště pak skupinku mladých lidí, která se snažila ženě pomoci, anebo ty, kteří by měli informace, které pomohou s šetřením tohoto případu, aby se přihlásili osobně na obvodním oddělení v Plzni-Doubravce, ve Hřbitovní ulici číslo 1 nebo aby své informace zavolali na tísňovou linku policie 158.