Ta opětovně zhodnotila všechny důkazy, mezi které zařadila i pondělní výpověď manželky obžalovaného Ilony Šafářové. „Její výpověď byla nejasná, žena se často odvolávala na to, že neví, že si nevzpomíná. Vypovídala vesměs podobně jako její manžel. Do důkazní situace tato výpověď nezasáhla,“ řekl předseda senátu Jan Špeta s tím, že od minulého řízení vlastně nepřibyly nové důkazy.

Prý ho chtěl jen umlčet

Neobstála ani Šafářova obhajoba, ve které muž tvrdil, že chlapce, který byl drzý, chtěl jenom umlčet, a proto jej pustil, když se domníval, že už má dost. „Při intelektu, jaký má obžalovaný, musel vědět, že svým jednáním může poškozenému způsobit smrt. Představme si okamžik, kdy dojde k prudkému a brutálnímu útoku. Laik v této chvíli nemůže vědět, v jaké fázi dušení je ještě návratu, protože to neví ani profesionál,“ podotkl Špeta.

Mladíka si Šafář v červenci 2006 pozval na svou chatu v Pňovanech. Domluvil se s ním na opravě sprchy. Společně se Šafářovou manželkou se pak všichni tři začali oddávat sexuálním hrátkám. Padesátikilového chlapce pak po rozepři Šafář udeřil a podle obžaloby se jej pokusil uškrtit gumovým škrtidlem. Z chaty potom i se svou manželkou odjel. Když se chlapec probral, z chaty utekl. Zbitého a zkrváceného jej objevil náhodný chodec, který přivolal pomoc.

Zahlazoval stopy

„Obžalovaný tvrdil, že když se ženou odjížděl, poškozený byl při vědomí a chrchlal. To ovšem znalec vyloučil. I sám poškozený uvedl, že si pamatuje, že na chatě upadl a pak se probral až v sanitce,“ doplnil Špeta. Mladík byl poté s otřesem mozku, zlomeninami a mnoha krevními výrony v obličeji a ve spánkové oblasti hospitalizován.

Vyšetřovatelé navíc zjistili, že Šafář na chatě zahlazoval stopy. „Ještě rok po činu se na chatě našel batoh poškozeného, schované erotické pomůcky,“ doplnil soudce.

Obžalovaný se k rozsudku nevyjádřil, protože se k soudu nedostavil. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.