Kopáním do nohou i údery pěstí do hlavy. Tak se rozhodla "bavit" 11. července nad ránem trojice Romů. "U pomníku Díky, Ameriko! na Americké třídě v Plzni zatím neustanovený pachatel či pachatelé napadl minimálně čtyři další osoby," informovala mluvčí policie Michaela Raindlová. Všichni napadení museli snést kopance do spodní části těla, každý pak schytal ještě ránu do obličeje, po které skončil na zemi.

"Uvedeného jednání se měli dopustit tři muži, kdy hlavním aktérem byl muž vyšší štíhlé postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů do tzv. "ostrůvku", oblečený do bílého trika s krátkým rukávem, světlejších kalhot a tmavých bot. Dalším z agresorů byl muž vyšší štíhlé postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů, oblečený do modré košile s dlouhým rukávem, světlých kalhot a tmavých bot, který měl přes rameno černou taštičku s bílými pruhy. Třetí z agresorů byl muž vyšší zavalité postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů do tzv. "ostrůvku", kdy vzadu má vlasy delší, oblečený do tmavého trika s krátkým rukávem s nápisem Pitbull, tmavých kalhot a bílých bot," popsala trojici agresorů mluvčí policie. Podle informací Deníku se jedná o otce se dvěma syny.

Policie případ řeší jako výtržnictví a také pokus o ublížení na zdraví. "Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena celá událost," uvedla mluvčí.

Policisté neznají zatím ani totožnost napadených. "Žádáme jak poškozený, tak i svědky události, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší služebně policie nebo na lince 158," vyzvala mluvčí.