Muž od soudu odešel s osmnáctiměsíčním trestem a podmíněným odkladem na dva roky. „Dále soud obžalovanému ukládá trest zákazu řízení všech motorových vozidel na dva roky s výjimkou trolejbusu,“ řekl při vyřčení rozsudku soudce Vladimír Žák. Při závěrečných řečech Suchý přiznal svou vinu a uvedl, že všeho lituje. „Ke všemu bych chtěl už jen dodat, že všem řidičům přeji hodně štěstí a aby nedopadli jako já,“ uvedl s lítostí Jaroslav Suchý.
Soudce Vladimír Žák uložil trest na spodní hranici z toho důvodu, že už takhle byla celá záležitost pro třiačtyřicetiletého řidiče z povolání traumatizující. I proto mu nezakázal řídit trolejbus. „Až do včerejšího dne obžalovaný vykonával dál své zaměstnání bez problému. Navíc ovládání trolejbusu je specifické už tím, že musí řidič jet trasu pod trolejemi,“ odůvodnil verdikt soudce. Nechtěl totiž, aby Jaroslav Suchý přišel o zaměstnání.
Tragická autonehoda, která změnila šoférovi navždy život, se odehrála v Železniční ulici ve směru z Lobez do Koterova. Suchý jel se svou matkou vozidlem Škoda 130. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil svou jízdu počasí a povrchu vozovky. Dostal smyk a následně po několika nárazech skončil pravým bokem auta ve sloupu. „Obžalovaný nemohl předpokládat neupravenost vozovky,“ hájila Suchého advokátka Lucie Vlková.
Soudní znalec Milan Housar ale za prvotní předpoklad vzniku autonehody označil nepřiměřenou rychlost. „Tato zatáčka se bez komplikací dala v danou dobu projet při nejvyšší rychlosti 27 kilometrů za hodinu. Naměřená rychlost na automobilu byla 46,“ napsal ve své správě Housar. Ženu, která měla zaklíněnou nohu ve vozidle, museli vyprošťovat přivolaní hasiči. Řidičova matka tenkrát nebyla připoutána. Podle soudního znalce by jí však ani bezpečnostní pás nezachránil život. Nepodlehla totiž vážnému zranění, ale až následnému šoku.