close Řidič sedl za volant i se třemi promile alkoholu. info Zdroj: se svolením MP Plzeň zoom_in Řidič sedl za volant i se třemi promile alkoholu. První oznámení obdržel operační strážník ve čtvrtek po půlnoci. „Oznamovatel uvedl, že právě jede za vozidlem, jehož řidič se vzhledem ke způsobu jízdy zdá být pod vlivem alkoholu, nebo jiné látky. Vozidlo se prý pohybuje velmi pomalu, má sklopená zrcátka a kličkuje po silnici. Oznamovatel poté sledoval jedoucí vozidlo a naši hlídku telefonicky perfektně navigoval, kde se řidič právě nachází,“ uvedla mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková.

Strážníci, kteří během chvíle na místo dorazili, vozidlo ihned zastavili. Za volantem seděl 31letý muž a na sedadle spolujezdce 49letá žena. „Řidič předložil potřebné doklady a už z jeho chování bylo evidentní, že je opilý, což ale rozporoval svým tvrzením, že před jízdou nic nepil a pouze jede domů. Muž se dobrovolně podrobil dechovým zkouškám, kdy poslední vyšla s výsledkem 1,88 promile a jeho jízda tak byla definitivně u konce,“ pokračovala Schliková.

Podobné hlášení zaznělo z telefonu na operačním oddělení v pátek dopoledne. Podle něj se do centra města řítil řidič s vozidlem, kterým kličkuje po silnici, a právě naboural zadním kolem do obrubníku. Oznamovatel poskytl operačnímu strážníkovi přesný popis vozidla a za řidičem se rozjela nejbližší hlídka dvou strážnic z Lochotína. Ta řidiče dostihla a zastavila až v Purkyňově ulici, kde se připojila další hlídka městské policie z Bor.

„Vozidlo mělo viditelně odřené zadní kolo. Čtyřiačtyřicetiletý řidič na výzvu strážníků vystoupil z vozidla, byl bosý a evidentně pod vlivem alkoholu. Na výzvy k podrobení se dechové zkoušce nejprve nereagoval, ale po chvíli začal spolupracovat a dobrovolně dechovou zkoušku podstoupil. Číslo, které strážníci viděli, bylo alarmující, protože řidič nadýchal 3,01 promile,“ popsala páteční případ Schliková.

V obou případech si opilce převzala k dořešení přivolaná státní policie.