V polovině října jej údajně nejprve slovně napadl revizor a po výstupu z autobusu i fyzicky. Peták už na revizora podal stížnost k Plzeňským městským dopravním podnikům (PMDP). Ty tvrdí opak.

„Po nástupu do autobusu ve Starém Plzenci jsem si jízdenku za 18 korun hned označil. Při kontrole mi revizor sdělil, že musím mít jízdní doklad za 8 korun, a že tenhle mi neuznává,“ popisuje Peták, podle kterého se po vystoupení v Koterově začal chovat revizor agresivně a odmítl mu jakkoliv prokázat svoji totožnost.

„Nechtěl mi ukázat žádný průkaz, že je skutečně revizorem. Když jsme vystoupili, chytil mě za ruku a omezoval na svobodě. Poté mi odcizil batoh, který jsem měl na zádech. Odmítl mi ho vydat a nechtěl mi dát ani telefon, který jsem v batohu měl. Poté mě dvakrát srazil na zem a uhodil do obličeje v oblasti úst, čímž mi způsobil několik malých zranění. Mám na to i svědka. Z tohoto incidentu mám psychickou újmu, špinavé oblečení a obuv. Měl jsem i podlitiny, což dokazuje lékařská zpráva,“ vysvětluje dále Peták.

CESTUJÍCÍ UŽ PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ

„Po útoku jsem na revizora podal trestní oznámení ve věci omezování osobní svobody a také kvůli odcizení batohu, který mi navíc revizor poškodil. Na dopravní podniky jsem napsal stížnost, ve které jsem popsal vše, co se stalo, ale zatím se mi nikdo neozval,“ doplňuje cestující.

NAPADENÝM JE NAOPAK REVIZOR, ŘÍKAJÍ PMDP

Podle dopravních podniků si revizor každou konfrontaci s cestujícím nahrává.

Z audiozáznamu osudného incidentu podle PMDP vyplývá, že naopak samotný cestující sám zaútočil na revizora. „V současné době případ stále šetříme, ale už teď je jasné, že se jednalo o cestujícího, který měl sice platnou jízdenku pro vnitřní zónu, ale ne pro zónu vnější, což bylo v tomto případě nezbytné,“ uvádí mluvčí PMDP René Vávro. Jak dále upozorňuje, cestující se dal před revizorem na útěk. „Kontrolovaný muž musel vystoupit z vozu, protože neměl platnou jízdenku. Po vystoupení v Koterově mu chtěl revizor vypsat pokutu, ale černý pasažér se dal najednou na útěk. Revizor ho chtěl zadržet do příjezdu policie, a aby mu mohl vypsat pokutu, a při tom utrpěl zranění ruky ze strany cestujícího, kvůli kterému je momentálně v pracovní neschopnosti,“ dodává Vávro s tím, že případ budou dopravní podniky dále prošetřovat.