K pytláctví došlo ke konci listopadu a začátkem prosince minulého roku. "Zatím neznámý pachatel na několika místech neoprávněně ulovil vysokou zvěř, které oddělil hlavu od těla. Hlavu zvířete s parožím si odnesl pravděpodobně jako trofej a tělo zvířete ponechal na místě. Policisté pracují i s verzí, že pachatel střílel zvěř v blízkosti zaparkovaného vozidla nebo přímo z něj. K pytláctví si zvolil pachatel vždy noční hodiny a lokality, kde je minimální silniční provoz," uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli.

Kriminalisté by uvítali jakoukoli informaci, která by jim mohla pomoci s objasněním případu. Pokud jste si všimli, zejména pak v nočních hodinách, u obce Plasy, Chříč, Dražeň či na jiných málo frekventovaných místech pravděpodobně terénního automobilu a podezřelého jednání, kontaktujte, prosím, policii. Je možné, že řidič ve vozidle lokalitami delší dobu projížděl, než našel vhodné místo, kde se zvěř vyskytovala.

Jakékoliv informace k uvedenému případu je možné sdělit osobně na oddělení hospodářské kriminality územního odboru Plzeň – venkov, Anglické nábřeží 7, Plzeň, nebo na e-mail: epodatelna.policie@pcr.cz. Kontaktovat nás můžete i na jakékoliv policejní služebně či na tísňové lince 158.

Lukáš Nováček.
Bojovníkovi na Ukrajině soud výrazně snížil trest, místo 20 let si odsedí šest