Ohňostroj, který v úterý zachvátil přeštické náměstí plameny, má dohru. Případem se totiž začali zabývat policisté. „Policisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň – venkov zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Na náměstí si připravil upravenou pyrotechniku jednadvacetiletý muž a odpálil ji. Kriminalisté v současné době vyslýchají svědky, zjišťují, co vše bylo použito k přípravě, zda došlo ke zranění osob či škodám na majetku.

Zdroj: Facebook / Tomáš Horský

Podle očité svědkyně celé události mělo 'výbuch' na svědomí až pět lidí. „Všichni, co jsme na náměstí byli, jsme je viděli. Doufám, že policie zakročí,“ sdělila Kačka Měsíčková.

„Samozřejmě jsem se o incidentu bavil s hlavním strážníkem Přeštické městské policie. Ten mě ujistil, že v dané věci již probíhá vyšetřování a že asistují státní policii. Nejdůležitější pro mě ale je, že se nikomu nic nestalo,“ řekl Deníku starosta Přeštic Karel Naxera.

DĚTI ZASÁHLA PETARDA

Další úterní událostí bylo zranění tří dětí pyrotechnikou ve Městě Touškov. Šestileté, sedmileté a jedenáctileté dítě převezla sanitka do fakultní nemocnice Plzeň. Zranění naštěstí nebyla vážná. Akci pořádala místní radnice, ohňostroj zařizovala soukromá firma.

„Nevíme přesně, jak se vše seběhlo. Byla tam panika a informace byly strohé. Víme jen, že zranění dětí jsou naštěstí lehká,“ sdělila Deníku starostka Města Touškov Iveta Zajíčková. „Čeká nás také výslech na policii. S rodiči dětí jsme ve spojení, snad se z toho dětičky brzy otřepou,“ dodává starostka s tím, že se s rodiči tří dětí spojila hned v úterý po ohňostroji telefonicky. „Budeme hovořit také s realizátorem akce,“ doplnila Zajíčková.