Vše ale skončilo znásilněním tehdy pětadvacetileté ženy, jejíž jméno z etických důvodů neuvádíme.

Vladimíru Č. za to soudci Krajského soudu v Plzni v úterý vyměřili trest 30 měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři a půl roku. Podnikatel, který obvinění odmítá, se proti rozsudku odvolal ještě v jednací síni. Věc tak bude mít dohru u Vrchního soudu v Praze.

Vše se odehrálo v noci na 
21. června 2012. Blížila se půlnoc a tehdy pětadvacetiletá žena se cítila už hodně unavená. Rozhodla se tedy, že půjde spát, tak šla do chatky, kde usnula. Netrvalo však dlouho a uvnitř se objevil i Vladimír Č. Ve chvíli si rozepnul poklopec a spící ženu začal zezadu znásilňovat. Mladá žena se po nějaké době probrala, násilníkovi se vysmekla a z chatky utekla.

Okamžitě pak psala svému příteli, ať pro ni do kempu přijede. Cestou z kempu mu popsala, co se stalo.

I když obžalovaný vinu od začátku popíral, soudci se přiklonili na stranu poškozené. „Její výpověď zapadá do dalších zjištěných skutečností," podotkl předseda senátu Martin Kantor. Podle znalce, který ji důkladně psychologicky vyšetřil a byl též přítomen jejímu výslechu, vypovídala poškozená věrohodně. Podle zjištění soudu žena též neměla důvod muže křivě obvinit, nic by tím nezískala.

Naopak obhajoba Vladimíra Č., že u poškozené mohlo tehdy jít o živý sen, působila na soudce až absurdně.

Svou roli sehrály u soudu i textové zprávy, které Vladimír Č. naposílal poškozené po činu. „V těch zprávách se snažil vzbudit dojem, že k tomu došlo s jejím souhlasem," vysvětlil Kantor.

Zneužil její bezbrannosti

Vladimír Č. podle jeho slov využil v kritickou chvíli bezbrannosti poškozené. „Trestní zákoník říká, že znásilnění se dopustí ten, kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti. A v tomto případě obžalovaný zneužil bezbrannosti poškozené," vysvětlil Kantor. „Dnes už nikdo nezjistí, v jaké fázi spánku se poškozená nacházela, byla též pod vlivem alkoholu," doplnil předseda senátu.

Podnikatel byl ohrožen sazbou od dvou do deseti let vězení. „Museli jsme však vzít v potaz, že obžalovaný je bezúhonný, že k souloži nedošlo za použití násilí a rovněž jsme zohlednili výrazný časový odstup od doby, kdy k trestnému činu došlo," vysvětlil Kantor. I když žena utrpěla psychickou újmu, následky podle znalce nepřesáhly hranici vážné újmy na zdraví.