Pro realitní společnost Bydlite.cz sepisoval a uzavíral kupní smlouvy, peníze za nemovitosti však putovaly do jeho kapsy. Petřík se k podvodnému jednání před soudem doznal. „Je mi toho moc líto,“ pronesl muž.

Státní zástupkyně Irena Kondrová přečetla hned šest podvodných jednání, kterých se Petřík dopustil. První se stalo loni na podzim. Realitní společnosti se tehdy ozval muž, který chtěl prodat vlastnická práva ke svému družstevnímu bytu. Realitní makléř rychle našel kupce a do obchodu pak vstoupil Petřík, který dával dohromady smlouvy.

„V září jsme sepsali smlouvu o převodu členských práv a povinností,“ vypověděl na policii poškozený muž. Smlouvu sepisoval s budoucím nájemníkem bytu a s Petříkem. Kupující poté poukázal šedesát tisíc korun makléři, šest set tisíc korun prodávajícímu a 315 tisíc korun uložil do depozita realitní společnosti s tím, že částka bude prodávajícímu poukázána na účet až poté, co bude převod vlastnických práv uskutečněn.

Oněch 315 tisíc korun však nikdy na účet prodávajícího nedorazilo, protože Petřík v dokumentu přepsal číslo účtu na své. Peníze tak přišly jemu.

Princip byl ve všech případech stejný, pouze se lišily částky. Nejvyšší částka, kterou si Petřík takto poslal na svůj účet, činila tři miliony korun. Dohromady vznikla škoda více než šest milionů šest set tisíc korun.

Petřík soudu vysvětlil, že k zoufalým krokům jej vedla životní situace. Na přelomu milénia si začal brát půjčky, aby zajistil rodinný standard. Na jaře 2007 jeho dluh přerostl milion korun. Řešením byla půjčka 2,4 milionu korun. Dluh se pak vyšplhal na neuvěřitelné čtyři miliony korun. Letos v lednu odjel obžalovaný na Srí Lanku. „Chtěl jsem se vším skoncovat, chtěl jsem tam spáchat sebevraždu,“ řekl před soudem muž, který si ale vše rozmyslel kvůli své rodině a do ČR se vrátil. „Jsem ochoten přijmout trest. Lituji toho, jednal jsem ve velkém nervovém vypětí,“ přiznal se Petřík.

Soud pokračuje v dalších dnech. Muži hrozí pět až dvanáct let vězení.