Loupež, ke které došlo 29. ledna v podvečerních hodinách na autobusové zastávce ve Fibichově ulici v Příbrami, vyšetřují příbramští kriminalisté. Neznámý muž oslovil jiného 59letého muže na autobusové zastávce s tím, zda si spolu nedají alkohol. Oba, aniž by se znali, společně asi hodinu popíjeli, povídali si a poté z ničeho nic neznámý muž poškozeného napadl uzavřenou dlaní do oblasti hlavy a přinutil jej k vydání mobilního telefonu. Když se po napadení zmocnil telefonu, nastoupil do autobusu, který v tu chvíli přijel a odjel směrem na Hořovice.

Zdroj: Youtube

„Dalším šetřením kriminalisté zjistili, že by se podezřelý mohl pohybovat jak po středních Čechách, konkrétně na Příbramsku, tak i po Plzeňsku, nicméně nejsou vyloučeny ani jiné kraje,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté se proto obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém muži. „Pokud ho poznáváte nebo máte k jeho osobě či pohybu jakékoliv poznatky, kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle 731 819 330 nebo na tísňové lince 158,“ vyzvala Richterová.

U obce Rybníky na Příbramsku hořela v pondělí 12.června průmyslová hala.
Požár haly ve firmě na Dobříšsku způsobil škodu za pět milionů

Muž je podezřelý ze spáchání zločinu loupeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.