V pondělí kolem čtvrté hodiny odpoledne přišlo na tísňovou linku oznámení o napadení ženy v bytě v Bezručově ulici. „Na pokoji v jednom z obytných domu došlo k rozepři a následně fyzickému napadeni mezi čtyřmi osobami, třemi muži a jednou ženou. Všichni byli cizinci,“ uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Na místě museli záchranáři ošetřit tři osoby s řeznými poraněními. Nejhůře dopadla žena, kterou sanitka odvezla se středně těžkým poraněním na krku na urgentní příjem Fakultní nemocnice. „Záchranáři na místě ošetřili ještě dva muže, i oni byli s lehčím zraněním transportováni do nemocnice na Lochotíně,“ řekla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Případ si už převzali plzeňští kriminalisté.

Ti řeší i konflikt mezi mužem a ženou na ubytovně v na Palackého náměstí, ke kterému došlo o několik hodin dříve. Hádka osob pod vlivem alkoholu se v neděli v deset večer vystupňovala až ve fyzický útok, při němž muž zaútočil nožem, bránící se žena utrpěla zranění na ruce. V dalších útocích muži zabránili svědci, kteří přivolali pomoc. Policisté agresora zadrželi, napadenou převezli záchranáři na ošetření do nemocnice. Podle serveru krimi-plzen.cz, který informaci přinesl byli oba aktéři cizinci, žena Slovenka a muž Ukrajinec.