Více než 150 policistů se v pondělí zapojilo do akce, při které rozbili gang dovozců materiálu a výrobců drog. "Skupinu osob, kterou organizoval 37letý Plzeňan, sledovali policisté toxi týmu už od začátku loňského roku. Skupina dovážela prekurzory ze zahraničí, ze kterých poté vyráběla a prodávala pervitin," uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Látky dostávali členové gangu do České republiky zejména z Rumunska prostřednictvím kurýrů. "Organizátor skupiny domluvil nákup léků s pseudoefedrinem a zajistil kurýry. Jedna dodávka léků vážila například 25 kilogarmů a převážena v pytlík od krmění pro psy," popsala mluvčí policie způsob přepravy. Na trestné činnosti se podílely také ženy, které se zhostily role kurýrek. Dovezená léčiva pak další členové využili k výrobě pervitinu, který prodávali na území Plzeňského kraje.

Kriminalisté v pondělí zadrželi 20 lidí, provedli 18 domovních prohlídek a 12 prohlídek dalších prostor. "Během nich nalezli a zajistili 44 kilogramů tablet a stovky litrů matečního roztoku, vše bylo určené k výrobě metamfetaminu. Barely s roztokem byly například téměř zazděny v jedné místnosti rodinného domu. Policisté také zajistili bílou krystalickou látku, zřejmě metamfetamin, 3 kilogramy sušiny, nejspíše konopí, varnu, další potřebné věci na přípravu drog," jmenovala mluvčí s tím, že zajištěné látky bude ještě zkoumat znalec. "Zajistili jsme ale také motorová vozidla, mobilní telefony, notebooky a finanční hotovost více než 75 tisíc korun," doplnila Korandová.

Zdroj: Youtube

Kromě policistů z krajského ředitelství se na pondělní akci podíleli i jejich kolegové z Národní protidrogové centrály.

Vrchní komisař zahájil trestní stíhání 13 osob, které se jako spolupachatelé podílely na nedovolené výroba a jiném nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Obviněn byl 37letý organizátor a dalších 8 mužů v rozmezí 33 až 61 let. Vrchní komisař obvinil i ženy ve věku 25 až 34 let," uvedla mluvčí podrobnosti o stíhaných osobách.

"Kriminalisté na případu dále pracují, probíhají výslechy, vyhodnocují se různé záznamy a čekáme na znalecké posudky, které potvrdí i to, jaké množství pervitinu mohlo být vyrobeno z dovezených léčiv," dodala Korandová.

L. V. u klatovského soudu
Za osahávání a focení nahých dívek dostal trenér podmínku