K události došlo v jednom z bytů v Plzni na Slovanech v sobotu krátce po deváté hodině večer. Na místo přivolaní záchranáři poskytli prvotní ošetření a v jejich v péči byla následně převezena do nemocnice. „Její zranění si vyžádalo okamžitý operativní zákrok. Přivolaní policisté na místě činu zjistili, že tomuto jednání měly předcházet partnerské neshody a po jejich předchozí slovní rozepři měl muž své partnerce následně způsobit bodné poranění nožem,“ k věci uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

 Policisté muže na místě zadrželi, provedli ohledání místa činu a zajistili maximální počet stop a také předmětný nůž. U zadrženého muže byla provedena dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu s negativním výsledkem.

„I z provedeného orientačního testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek vyšlo najevo, že muž nebyl pod jejich vlivem. Podezřelý byl následně eskortován policejní hlídkou do policejní cely,“ dále popsala mluvčí.

Případ si na základě věcné příslušnosti převzala výjezdová skupina kriminalistů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, která ve věci provedla potřebné úkony trestního řízení. V neděli dne 30. srpna 2020 pak vrchní komisař odboru obecné kriminality předal 51letému muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve stádiu pokusu.

Zároveň bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Závěrečný program Festivalu na ulici poznamenalo počasí, a tak museli návštěvníci občas vytáhnout i deštníky.
FOTOGALERIE: Závěr plzeňských festivalů pokazilo počasí