Kriminalisté trestně stíhají mladíka z Chlumčan, který na louce mezi Přešticemi a Příchovicemi napadl a oloupil muže. K incidentu došlo v úterý 15. května odpoledne. „Agresor muži i přes jeho slovní odpor prohledal batoh, kde nalezl dvě obálky s finanční hotovostí 11 682 korun a 14 261 korun,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Kořínková.

O obě obálky se nejprve přetahovali. Útočník pak jednu z nich napadenému muži vytrhnul z ruky a zasunul si ji pod triko. Oloupený muž se bránil, obálku chtěl získat zpět, jenže mu v obličeji přistála mladíkova pěst, a to hned dvakrát. Nejprve dostal úder do tváře, poté do nosu.  

„Výtržník i s odcizenou obálkou odcházel z místa pryč. Poškozený ho prosil, aby mu ji vrátil zpět. Na to mu devatenáctiletý mladík vyhrožoval slovy: ‚Jestli mi nedáš pokoj, tak tě zmlátím ještě znovu.‘“ popsala dále Iveta Kořínková.

Útočník se nakonec nechal přemluvit, po další žádosti sáhl do obálky a vydal původnímu majiteli část peněz, nato odešel pryč. Zbytek finanční hotovosti si ponechal.

„Poškozenému vznikla škoda ve výši 5 760 korun,“ doplnila mluvčí.

Mladík nyní čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, soud ho může poslat až na deset let do vězení.