Čtyřiadvacetiletý Michael Trnka se svým známým Erikem Gážim přijel 1. února před půlnocí na ubytovnu v Buchenwaldské ulici v Karlových Varech za Milanem Bajgerem, jehož podezíral z krádeže kola. „Michael Trnka do Bajgera ve dveřích strčil a zeptal se ho, kde je jeho kolo. Bajger následně vzal do ruky kuchyňský nůž a aniž by byl ohrožován, bodl jej do oblasti zad. Trnkovi způsobil bodnou ránu velikosti centimetr a půl,“ uvedl státní zástupce Martin Rykl. Oba muži po útoku vyběhli na ulici. Zraněného Trnku poté záchranná služba převezla na chirurgii do Karlovarské krajské nemocnice, kde následujíc den podepsal revers a odjel domů do Chodova na Sokolovsku.

Státní zástupce v obžalobě navrhl, aby byl v případě uznání viny obžalovanému uložen trest odnětí svobody v trvání sedmi let se zařazením do věznice s ostrahou.

Obžalovaný, který denně užíval pervitin, během jednání sdělil, že se necítí být vinen. Využil práva nevypovídat. Předseda senátu Jan Hostaš tak přečetl jeho dřívější výpověď. „Celý incident vyvolali oni. Nejspíš byla má chyba, že jsem se před Gážim chlubil, že pracuji na stavbě a mám peníze. V uvedený den přišli asi proto, aby mi je vzali, navíc mi zmizel ze šuplíku stříbrný řetízek s přívěskem. S kolem to bylo jinak. Nabídl mi ho Trnkův otec, abych si ho vzal,“ řekl dříve u výslechu obžalovaný.

Pavol L. u Krajského soudu v Plzni.
Děkuji. Mámě ani slovo, řekl zneužitému dítěti. Dostal šest let

Poškozený Trnka však se sdělením nesouhlasí. Bajger prý často navštěvoval jeho souseda. „Přítelkyně zaslechla, že se na chodbě někdo baví o mém kole. Druhý den ráno, když jsem šel venčit psa, už tam nebylo. Otec mi potvrdil, že na něm viděl Bajgera jezdit po Chodově,“ řekl během výslechu u soudu. Před incidentem jej o kolo opakovaně neúspěšně žádal. „Proto jsme za ním jeli osobně. Řekl jsem, že chci kolo zpátky. On tvrdil, že ho nemá. Tak jsem do něj strčil. Pak vzal nůž, já se pootočil a on mě bodl,“ popsal Trnka, který po obžalovaném za ohrožení života žádá náhradu škody ve výši 50 tisíc Kč.

Během líčení zazněly i znalecké posudky z oboru psychiatrie. Obžalovaný podle nich trpí disociální poruchou, nevnímá pocit viny, má snížený práh pro agresivní jednání. Jeho myšlení je na úrovni 11letého dítěte. Soudní líčení bude pokračovat ve středu a ve čtvrtek.