„Odvolání obžalované bylo zamítnuto. Rozsudek soudu prvního stupně je pravomocný,“ řekla mluvčí Vrchního soudu v Praze Simona Heranová.

Moldavanka loni v březnu v nočním podniku v centru Plzně polila kyselinou tři lidi.

Útok se stal 24. března před devátou hodinou ranní v nočním klubu v centru Plzně, kde odsouzené ženě odmítli dva muži a žena zaplatit za využití jednoho z pokojů. Tvrdili, že v něm neprovozovali sex, ale jen popíjeli a proto odmítají zaplatit požadované dva tisíce korun. Následovala rvačka, po které začala cizinka všechny poškozené polévat kyselinou. Ta jim poleptala hlavu, obličej, krk a další části těla.

„Nevěděla, po jaké lahvi sáhla, a že je v ní žíravina. Chtěla je jen polít vodou, tak, jako uklidňuje svoje psy, když se perou,“ uvedl na obranu klientky u soudu obhájce. Krajský soud byl ale jiného názoru. „Není pochyb o tom, že si byla obžalovaná vědoma toho, jaká vážná poranění poškozeným způsobí. Věděla, jak je to pálí, a přesto je polévala desítky sekund a možná i jednotek minut ,“ sdělil předseda senátu Martin Kantor. Žena je odsouzená také k zaplacení více než 1,2 milionu korun.

Ilustrační foto.
Noclehárna už najela na zimní provoz, teplou židli nenabízí