Přes svůj poměrně nízký věk má Pek v rejstříku trestů více než deset záznamů. Poslední měsíce navíc přidává jeden za druhým. Vloni koncem září ho za to, že se opakovaně vloupal do cizí chaty, kde přespával, a za to, že kradl v obchodě, potrestal Okresní soud Český Krumlov, jenž byl hodně milosrdný a uložil mu jen peněžitý trest. Vloni v říjnu stanul Pek před Okresním soudem Klatovy. Podle obžaloby opakovaně kradl v různých supermarketech. Odnesl si boty, jídlo a pití včetně alkoholu. V některých případech byl ale přistižen. Jednou při útěku skočil venku na auto bezpečnostní agentury, kterému prošlápl kapotu, podruhé se dokonce dostal do konfliktu s policistou v civilu, jenž se ho snažil zadržet. Zkoušel ho udeřit rukama, nadával mu a dokonce ho kopl do oblasti hrudníku. Pek, jenž se hájil i tím, že krade z hladu, za to dostal souhrnný trest 20 měsíců ve věznici s ostrahou.

Ilustrační foto
Soud umožnil únos syna, zoufá si žena, která je pod policejní ochranou

Do vězení už nastoupil, k soudu se ale musel nyní vrátit kvůli další trestné činnosti, již spáchal ještě předtím. Podle obžaloby hned šestkrát kradl v různých klatovských obchodech, když si odnášel kosmetiku, alkohol a další věci. Dvakrát byl při tom přistižen, což si nenechal líbit. „Před nejméně třemi osobami pracovníka ostrahy napadl údery pěstí do obličeje, kopal do něj a srazil ho k zemi,“ popsal jeden z útoků státní zástupce Jan Hrubý. Dodal, že o pouhé tři dny později napadl Pek „detektiva“ z jiného supermarketu. I jeho mlátil pěstmi, čímž mu způsobil mimo jiné podvrtnutí krční páteře.

„Je to všechno pravda, doznávám vinu a rád bych uzavřel dohodu o vině a trestu,“ pronesl Pek, který za mřížemi zkrotl. S obžalobou se domluvil na nepodmíněném trestu 20 měsíců. Soudce Petr Sperk k tomu uvedl, že jde sice o trest mírnější, ale soud nemá důvod dohodu neschválit. Zároveň Pekovi nařídil uhradit škodu.

Verdikt je pravomocný, recidivista by tak měl strávit za mřížemi celkem 40 měsíců. Ale bude to nejspíše ještě více, čeká ho totiž ještě jeden soud za další napadení ostrahy supermarketu.