Věci zajištěné při prodeji drog na Plzeňsku. Kriminalisté už jednatřicetiletou ženu obvinili  ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.Věci zajištěné při prodeji drog na Plzeňsku. Kriminalisté už jednatřicetiletou ženu obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.Zdroj: PČRKriminalisté se případu věnovali intenzivně už delší dobu. „Obviněná žena opatřovala pervitin, který pak prodávala. Na území okresu Plzeň – sever a v Plzni v nejméně 44 případech prodala více než 80 gramů pervitinu a vydělala tak téměř 100 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

K poslednímu předání drogy došlo minulý týden. Při něm byla žena zadržena a spolu s ní i dva odběratelé, mladí muži ve věku 26 a 28 let. Starší z mužů se při zásahu dal na útěk, ale byl dostižen zasahujícím vyšetřovatelem. „Vyšlo najevo, že má zákaz pobytu na území města Plzeň pro svoji dřívější trestnou činnost. Kriminalisté provedli domovní prohlídku i prohlídku vozidla. V bydlišti obviněné byla zajištěna plastová dóza se zbytky krystalické látky, ve vozidle pak plastový zip sáček také s krystalickou látkou,“ pokračovala Brožová.

Okresní soud Plzeň-město
Anonym oznámil uložení bomby na městském soudě v Plzni. Policie nic nenašla

Do vozidla, se kterým drogu žena vozila, brala i svoji malou dceru, která tak při předání drogy seděla uvnitř. Stejně tak tomu bylo i při zadržení její matky. Děvče bylo poté předáno příbuzným. „Obviněná je stíhaná na svobodě, hrozí jí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ doplnila policejní mluvčí.