„Domažličtí policisté pronásledovali ujíždějícího řidiče motorového vozidla, které bylo ukradeno v Německu. Pět policejních vozidel se vydalo za pachatelem, který na úzkých cestách policii ujížděl přes několik obcí v okrese Domažlice místy i stošedesátikilometrovou rychlostí. Tím ohrožoval nejen protijedoucí řidiče a ostatní účastníky silničního provozu, ale i lidi, kteří se nacházeli v obcích mimo dopravní komunikace. Řidič byl zadržen po patnáctikilometrovém pronásledování v jedné z obcí na Domažlicku, když po několika drobnějších dopravních nehodách, které způsobil, s vozidlem havaroval. Policejní hlídka v tomto okamžiku zabránila jeho útěku a i se spolujezdcem jej zadržela,“ popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Test prokázal, že mladík z Plzeňska byl pod vlivem návykových látek. Policisté následně zjistili, že se jim podařil pěkný úlovek. Muž se totiž v uplynulých měsících dopouštěl trestné činnosti, a to především majetkového charakteru. Policejním komisařem byl obviněn ze spáchání hned několika krádeží.

V červnu odcizil v Domažlicích taktéž osobní vozidlo. V měsíci červenci na jedné z benzinových čerpacích stanicí v Plzni natankoval do osobního vozidla palivo a bez zaplacení z místa odjel. V říjnu na jedné z benzinových čerpacích stanicí v obci Folmava ukradl karton cigaret a v listopadu odcizil v obci Domažlice ze zaparkovaného osobního vozidla katalyzátor, který následně prodal. Uvedených krádeží se dopustil i přesto, že již byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.

Stanislav N. u Krajského soudu v Plzni.
Brutálně ubodal syna, vrah skončí v detenčním ústavu, stížnost nepomohla

„Dále je dotyčný obviněný ze spáchání pokračujícího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Uvedeného jednání se obviněný dopouštěl opakovaně, kdy řídil motorová vozidla, ačkoliv mu byl uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel,“ uvedla Šmaterová a dodala, že Okresní soud v Domažlicích vzal pachatele do vazby.