Policejní hlídka na místě zastavila právě odjíždějící vůz Škoda Felicia. „V autě byli kromě řidičky ještě tři muži. Policisté si všimli, že na zadních sedačkách jeden muž doslova leží na druhém,“ dodala Altmannová.

Proto vyzvali všechny pasažéry, aby z vozu vystoupili a lehli si na zem. Postupně vyšlo najevo, že za volantem seděla 50letá žena z Lounska, vzadu v autě byl její 43letý bratr a na místě spolujezdce seděl 35letý muž z malé obce na severu Plzeňska. Kromě nich byl ve voze ještě 33letý muž z Horšovského Týna, který, jak se později ukázalo, byl údajně tím uneseným.

„Během vyšetřování se ukázalo, že 43letý muž si vzal začátkem roku půjčku na 30 tisíc korun. Peníze zřejmě předal svému 33letému kamarádovi, který mu slíbil, že bude půjčku hradit. Pak mu ale přišla upomínka na 50 tisíc korun. Vyšlo tak najevo, že půjčka splacená není, a navíc přibyly úroky,“ popsala případ mluvčí.

Ani opakované telefonické výzvy nepřiměly 33letého muže k tomu, aby peníze zaplatil. Údajně tvrdil, že žádné peníze nemá a nic hradit nebude. „Proto se 43letý muž zřejmě rozhodl vyřešit nesrovnalost po svém a pravděpodobně chtěl dlužníka násilím přesvědčit, aby dohodu splnil. To je ale otázka, na kterou budou policisté teprve hledat odpověď,“ podotkla Altmanová.

Skutek policisté kvalifikovali jako vydírání. Pokud bude někdo za tento trestný čin odsouzen, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.