"Policisté si v sobotu po poledni v Nezvěsticích všimnuli, vozu, který řídil muž, o němž se domnívali, že má zákaz řízení. Rozhodli se automobil zastavit, řidič ale začal ujíždět. Honička netrvala dlouho, po pár desítkách mětrů řidič i jeho spolujezdec z vozu vyskočili. Auto poté samovolně projelo skrz plot a narazilo do rodinného domu," popisuje událost mluvčí policie Dana Ladmanová. Poté, co policisté uprchlíky chytili, se potvrdilo, že řidič opravdu řídil se zákazem. "Nyní se bude zpovídat z maření výkonu úředního rozodnutí," dodala mluvčí.

Podobný scéněř i v Plzni, tentokrát s alkoholem

Podivně jedoucí auto, které kličkovalo a navíc nesvítilo, zaujalo v sobotu ráno plzeňské strážníky. Ti chtěli vůz zastavit, řidič ale šlápl na plyn a začal jim ujíždět. Po chvíli prchání ale nezvládl zatáčku, vjel na chodník, následně prorazil plot rodinného domu a zastavil až na zahradě.

Strážníci mětské policie na místě zadrželi teprve pětadvacetiletého řidiče, v jehož dechu naměřili 2 promile alkoholu. Strážníci také poskytli první pomoc spolujezdci.

Případ si převzala státní policie.