Vandal začal řádit na Slovanské třídě, prvním terčem jeho útoku se stalo osobní motorové vozidlo tovární značky Toyota Land Cruiser, které stálo na Slovanské třídě. Poté pokračoval na křižovatku s ulicí Liliová, kde poškodil vozidlo značky Honda Civic. Následně se přesunul do ulice Modřínová. "Zde poškodil skleněnou výlohu pobočky jedné z pojišťovacích společností. Poté přešel do Zahradní ulice, kde si vyhlédl vozidla Škoda Octavia a Škoda Felicia, na kterých vybil svou zlost. Své řádění ukončil několika skoky na kapotě vozu Opel Corsa, které bylo zaparkováno v téže ulici. U napadených aut většinou rozbil čelní sklo či boční dveře. Škoda byla vyčíslena na téměř 37 tisíc korun," sdělila policejní mluvší Hana Štefflová.

Pachatel je světlé pleti. Na hlavě měl v době nepochopitelného útoku čepici s kšiltem dozadu a oblečený byl do černé bundy, tmavých kalhot a černých bot s bílým lemem.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali na shora popsaných místech nebo v bezprostředním okolí a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, nebo osoby, které jsou schopny identifikovat muže zachyceného na fotografiích z kamerového systému, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky či na tísňovou linku 158," dodává k případu Štefflová.