"Přijali jsme preventivní opatření, a to veřejná i skrytá, v součinnosti s krajskými ředitelstvími policie. Vyvíjíme maximální úsilí směřující k vypátrání autora výhružky," řekl Deníku mluvčí útvaru.

„Ano, akce se koná,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková s tím, že vše je v kompetenci Národní centrály proti organizovanému zločinu. Pedagogičtí pracovníci mají dávat pozor na odložené věci, více hlídat vstupy do budov a všímat si neobvyklého jednání osob v blízkém okolí. "Interní opatření máme ve školce už od začátku května, kdy se objevila první výhrůžka. Zachováváme klid a jsme obezřetní. Všichni pracovníci jsou obeznámeni s tím, aby byli ostražitější," uvedla ředitelka 78. mateřské školy na Lochotíně Monika Kalašová.

Při hledání batolete, který rodičům zmizel minulý pátek v podvečer ze zahrady v ulici Na Jíkalce, byl Davidu Vlčkovi nápomocný i německý ovčák Olar. Dítě našel policista v rozbouřené řece Mži u Kalikovského mlýna.
Udělal by to každý, říká policista, který zachránil tonoucí batole

Podobná situace s výhrůžkami nastala před čtrnácti dny, kdy školky po celé republice byly v pozoru. Neznámý pachatel hrozil, že provede útok na jednu ze školek v zemi.

Například v Plzni od té doby situaci monitoruje jak městská policie, tak Policie České republiky. "V této věci úzce spolupracujeme s Policií ČR," potvrdila mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Strážníci i policisté obchází místní školky a upozorňují ředitele škol, aby byli obezřetní.

Ve Všerubech dokonce před vchod do školky nainstalovali kameru. „Takový krok jsem uvítala. Myslím, že kamera je kvůli bezpečnosti a přehlednosti výborným řešením,“ ocenila ředitelka Simona Vroblová Váchalová.