Využila nepozornosti a odnesla tašku

Policisté z Městského ředitelství policie Plzeň pátrají po neznámé pachatelce. „Je podezřelá z možného spáchání přečinu zatajení věci. Tohoto jednání se měla dopustit dne 25. července  v 19:30 hodin v Plzni v obchodním centru v Písecké ulici. Pachatelka měla využít nepozornosti poškozené a z prostor dámských toalet si měla odnést tašku se šperky, které si poškozená před tím zakoupila v jednom z obchodů. Taška obsahovala šperky v hodnotě necelých 7 000 korun,“ informovala Deník mluvčí policie Veronika Hokrová.

Policistům se v rámci šetření této události podařilo získat mimo jiné i kamerový záznam, který zachycuje podezřelou osobu při pohybu v chodbě v blízkosti dámských toalet. 

Inkasoval zálohu, ale půjčku nedodal

Další z hledaných pachatelů je podezřelý z možného spáchání přečinu podvodu. „Protiprávního jednání se měl dopustit dne 18. července 2017 před sedmou hodinou večer v Plzni v prostorách vlakového nádraží. Po předchozí domluvě pachatel přislíbil poškozenému poskytnutí finanční půjčky ve výši 100 000 korun. Od poškozeného obdržel dohodnutou zálohu na náklady spojené se sjednáním půjčky ve výši 7 658 korun. Do současné doby však k poskytnutí peněžní půjčky ze strany pachatele nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí a připojila popis pachatele: muž ve věku okolo 30 let, světlé pleti, krátce střižených hnědých vlasů a na očích měl nasazeny sluneční brýle. Oblečen byl do bílé společenské košile, tmavých oblekových kalhot a obutý do černých polobotek. V ruce si nesl pánskou kabelu černé barvy. Mluvil česky bez přízvuku.

Chtěl vypáčit kasu, vyrušili ho

Policie také pátrá po muži, který je podezřelý ze spáchání trestného činu vydírání. „Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit 1. srpna 2017 v době okolo 04:30 hodin v Plzni na Doubravce v jednom baru. Zde měl pachatel v přestrojení přeskočit barový pult, zřejmě s úmyslem vypáčit trezor či kasu, přičemž byl po chvíli vyrušen obsluhou baru a z tohoto důvodu se dal na útěk,“ popsala mluvčí policie Hokrová.

Jenže na místě se nacházel svědek, který se za pachatelem rozběhl a zastavil ho. „Došlo mezi nimi ke slovní rozepři a potyčce, při níž pachatel vytáhl ze svého oděvu kovové páčidlo a s tímto na svědka zaútočil, aniž by jej zasáhl. Vzhledem k tomu, že svědek pachatele dále pronásledoval, měl na něj pachatel zamířit blíže nezjištěnou střelnou zbraní a vyhrožovat mu,“ dodala s tím, že svědek měl obavu o svůj život, zanechal dalšího pronásledování a pachatel tak z místa utekl.

V době činu měl pachatel na hlavě nasazenou paruku s delšími černými vlasy, na které měl nasazenou kšiltovku tmavé barvy značky Nike. Paruka i kšiltovka upadla na zem pachateli při útěku.

Mělo by se jednat o muže světlé pleti, který měl kulatý tvar obličeje a velké černé oči. Muž měl mít krátce střižené tmavé vlasy. Měl být oblečen do světlé mikiny, žlutého trika a tmavých kalhot. Muž měl mluvit česky a bez přízvuku.

Policie žádá všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na fotografiích, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158.